خطاهای ارت و نول در یوپی‌اس Double Conversion چیست؟

اتصال نادرست فاز و نول ورودی یوپی‌اس، وجود نول ضعیف شبکه و یا ارت غیر استاندارد از جمله خطاهای متداول در نصب و استفاده از یوپی‌اس‌ها می‌باشد که اصطلاحاً به آنها خطاهای Site Wiring Fault می‌گویند و یوپی‌اس‌های شرکت فاراتل دارای قابلیت تشخیص تمامی خطاهای فوق الذکر می‌باشند. در این مقاله سعی داریم تا اهمیت حفاظت در برابر آن‌ها را روشن نماییم و بیشتر با این ویژگی برتر تولیدات فاراتل آشنا شویم. برای ورود به این مبحث، بصورت کاملاً گذرا دلایل لزوم وجود اتصال ارت را مطالعه می‌کنیم و علت هشدار ارت را بیان می‌نماییم. سپس نشان می‌دهیم که اتصال نادرست خطوط فاز و نول به ورودی یوپی‌اس، چه مشکلاتی را بوجود می‌آورد و چرا حفاظت در برابر خطای نول یک نقطه قوت یوپی‌اس‌های فاراتل می‌باشد. در آخر نیز روش‌های حذف بوق هشدار ارت را به کمک پنل جلو و با استفاده از نرم‌افزار UPSwing Pro آموزش می‌دهیم.
ادامه مطلب ...
فاراتل | 15:39:24 | 1389-08-15

علل استفاده از ترانس ایزوله در یوپی‌اس‌های Double Conversion

در این نوشتار سعی شده است تا علل استفاده از ترانس ایزوله در یوپی‌اس‌های سری Double Conversion فاراتل توضیح داده شود، معایب و محاسن استفاده از آن‌ها بیان گردد و همچنین به برخی از سوالات متداول که ممکن است در این زمینه وجود داشته باشد پاسخ داده شود. در ادامه برای بررسی عمکلرد اصلی ترانس ایزوله که کاهش نویز می‌باشد، در ابتدا مفاهیم نویز را مورد بررسی قرار داده و سپس نقش ترانس را در این زمینه مطالعه خواهیم نمود. پس از آن به محاسن و معایب ترانس‌های ایزوله پرداخته شده است.
ادامه مطلب ...
فاراتل | 10:31:25 | 1389-08-23

مقایسه تکنولوژی ساخت یوپی‌اس بر پایه‌ی ترانس و بدون ترانس

با پیشرفت تکنولوژی‌های مختلف ساخت نیمه هادی‌ها و الکترونیک قدرت، تکنولوژی ساخت یو‌پی‌اس‌ها نیز دستخوش تحول شده است. یکی از موارد تحول در تکنولوژی ساخت را می‌توان تولید نسل جدید یوپی‌اس‌های بدون ترانس (TL) پس از نسل قدیمی یوپی‌اس‌های بر پایه‌ی ترانس (TB) دانست. در این نوشتار به یوپی‌اس‌های TB از لحاظ تکنولوژی ساخت نگاهی خواهیم انداخت. تفاوت یوپی‌اس‌های TB و TL را بیان خواهیم کرد و مقایسه‌ای بین یو‌پی‌اس‌های TB با TL که مجهز به ترانس ایزوله شده‌اند، انجام خواهیم داد.
ادامه مطلب ...
فاراتل | 10:33:27 | 1389-08-23

بررسی نویزهای مد دیفرانسیلی و مشترک

جریان، ولتاژ یا میدان الکترومغناطیسی ناخواسته را نویز گویند. همانطور که می‌دانید بارهای الکتریکی ساکن باعث ایجاد میدان الکتریکی می‌شوند، حرکت یکنواخت بارها (جریان الکتریکی)، میدان مغناطیسی ایجاد می‌کند و حرکت شتابدار آن‌ها موجب تشعشع الکترومغناطیسی می‌شود. بر اساس اصول نظریه الکترومغناطیس، میدان‌های الکترومغناطیسی، ولتاژها یا جریان‌هایی را در مدارات القا می‌کنند و برعکس، ولتاژها و جریان‌ها می‌توانند میدان‌های الکترومغناطیسی را در اطراف خود ایجاد کنند. بنابراین کاهش نویز، در واقع کاهش میدان‌های الکترومغناطیسی یا ولتاژها و جریان‌های مزاحم در سیستم‌ها است. امروزه تمامی این مباحث تحت عنوان سازگاری الکترومغناطیس (EMC) مطرح هستند. برای این منظور قبلاً از عبارت تداخل الکتـرومغنـاطیسی (EMI) یا تداخل فرکانس رادیویی (RFI) استفاده می‌شد، ولی امروزه از واژه مثبت سازگاری به جای تداخل استفاده می‌شود. در این نوشتار انواع نویز و اثرات آن‌ها بیان شده و سپس روش‌های کاهش نویز و تاثیر یوپی‌اس در کاهش آن مورد بررسی قرار گرفته است.
ادامه مطلب ...
فاراتل | 09:17:28 | 1389-09-07

یوپی‌اس به زبان ساده

یوپی‌اس چیست و دلایل اهمیت وجود آن کدامند؟ این مقاله با اشاره به ساختار کلی یوپی‌اس، شما را با اختلالات رایج در برق شهر، عوامل ایجاد و تاثیرات آن بر روی بار مصرفی شبکه آشنا می‌نماید. همچنین پارامترهایی را معرفی می‌نماید تا به کمک آن‌ها بتوانید یوپی‌اس مناسبی را خریداری نمائید.
ادامه مطلب ...
فاراتل | 13:56:20 | 1386-02-31

THD به زبان ساده

اغلب هنگامی که جدول مشخصات یک یوپی‌اس را می‌خوانیم، با عبارت THD و یا اعوجاج هارمونیکی کل مواجه می‌شویم. هدف ما دراین مقاله آن است که تا حد امکان مفهوم تئوری و کاربرد عملی این اصطلاح را در صنعت یوپی‌اس برای شما خواننده محترم مشخص نماییم. در ادامه تلاش شده است تا عوامل ایجاد هارمونیک‌ها به تفکیک بیان گردد و برای درک بهتر موضوع نمودارهایی نیز آورده شده است. همچنین اثرات انواع هارمونیک‌های جریان و ولتاژ بر روی تجهیزات مختلف به گونه‌ای آورده شده است تا لزوم حذف و کاهش هارمونیک‌ها در سیستم قابل درک باشد. پس از بررسی اثرات و مضرات هارمونیک‌ها به روش‌های حذف آن می‌پردازیم و در نهایت نقش یوپی‌اس‌های فاراتل در کنترل هارمونیک شبکه را بررسی می‌نماییم.
ادامه مطلب ...
فاراتل | 15:33:12 | 1387-08-11

روش‌های برقراری ارتباط با یوپی‌اس و مدیریت آن

مانیتورینگ و کنترلینگ یوپی‌اس، مکانیزم Auto Saving فایل‌ها و سیستم‌عامل‌ها در زمان‌های بحرانی از جمله مواردی هستند که بعد از خرید یوپی‌اس با آن‌ها روبرو می‌شویم. بنابراین در زمان خرید یوپی‌اس باید به امکانات یوپی‌اس و روش‌های برقراری ارتباط با آن توجه خاص نمود. این مقاله ابتدا به توضیح روش‌های برقراری ارتباط با یوپی‌اس و مدیریت آن در سطح شبکه پرداخته و در ادامه محصولات مرتبط شرکت فاراتل را معرفی می‌نماید.
ادامه مطلب ...
فاراتل | 13:57:48 | 1386-02-31

یوپی‌اس‌های متمرکز و توزیع شده

برای طراحی سامانه‌ی برق اضطراری یک سازمان بزرگ که دارای تعداد زیادی پایانه‌های رایانه‌ای بوده و کاربران متعددی در سطح وسیعی پراکنده شده‌اند، همواره دو گزینه مد نظر است که در این مقاله دو نوع طراحی با هم مقایسه شده‌اند.
ادامه مطلب ...
فاراتل | 13:01:51 | 1386-05-23

راهنمای استفاده از ایمیل‌های فاراتل

در این راهنما ابتدا به معرفی و تعریف اصطلاحات رایج در پست الکترونیکی (Email) پرداخته و در ادامه نحوه‌ی استفاده از ایمیل‌های شرکت فاراتل از طریق وب و یا برنامه‌هایی چون Outlook و Thunderbird می‌پردازد. این راهنما برای کاربران Email فاراتل می‌تواند بسیار سودمند باشد.
ادامه مطلب ...
فاراتل | 13:55:41 | 1386-02-31